با روش صحیح استفاده از بالش گردنی سفری آشنا شوید

اکثر مسافران در پروازهای طولانی از بالش گردنی سفری استفاده می‌کنند، اما روش صحیح استفاده از آن را نمی‌دانند و به همین دلیل نمی‌توانند خواب آسوده‌ای داشته باشند.

با روش صحیح استفاده از بالش گردنی سفری آشنا شوید

هیچ‌گاه اولین بالش گردنی سفری‌ام را فراموش نمی‌کنم. از آنجا که یک پرواز طولانی، باعث گردن درد می‌شود، حاضر بودم برای هر راهکار خوبی که در مغازه‌ی هدیه‌ی فرودگاه پیدا می‌کنم، پول خرج کنم. به این ترتیب، بالش گردنی خریدم و با کلی امیدواری برای پرواز برگشت آماده شدم. بعد از شام و تماشای فیلم،‌ در حالی که این بالش را پشت گردنم گذاشته بودم، خوابم برد؛ اما به‌جای خواب راحت و آسوده‌ای که روی برچسب کالا ذکر شده بود، به خاطر اینکه سرم به جلو خم شد،‌ ناگهان از خواب پریدم. در نهایت به این نتیجه رسیدم که بالش یو شکل سفری هیچ فایده‌ای ندارد و از شرش خلاص شدم. بیش از ۱۰ سال از این ماجرا می‌گذشت که تازه فهمیدم مشکل از بالش نبوده و من اشتباه از آن استفاده کرده بودم.

تقریباً همه‌ی مسافران هواپیماها، بالش گردنی را پشت گردن خود و فاصله‌ی خالی دو لبه‌ی بالش را در جلوی گردن قرار می‌دهند، اما اگر آن را بچرخانند و برعکس کنند، بسیار بهتر عمل می‌کند. در واقع وقتی فاصله‌ی خالی دو لبه‌ی بالش در پشت گردن باشد، سر را مهار می‌کند و در صورتی که گردن به این‌طرف و آن‌طرف خم شود، مانع از ایجاد فشار بر گردن شده و چانه شما نیز دیگر به جلو و عقب خم نمی‌شود. راستش را بخواهید زمانی که تصمیم گرفتم،‌ یک بالش گردنی دیگر بخرم،‌ احساس احمق بودن می‌کردم. هنگام استفاده از آن می‌دیدم که دیگران با تعجب به من نگاه می‌کنند، من در واکنش به آن‌ها فقط لبخند می‌زدم، گوشگیر را در گوشم می‌کردم،‌ چشم‌بند را می‌زدم و می‌خوابیدم. اما این همه‌ی ماجرا نیست و هنگام تماشای فیلم‌ نیز از این بالش به‌عنوان تکیه‌گاه کمر استفاده می‌کنم.

با روش صحیح استفاده از بالش گردنی سفری واقعاً خوابم می‌برد و با اینکه به‌خاطر تلاطم هوایی چندمرتبه از خواب بیدار می‌شدم، اما وضعیت بالش حس خوبی به من می‌داد و به همین دلیل، به‌راحتی دوباره می‌خوابیدم. در پایان پرواز نظرم آن‌چنان راجع به بالش گردنی تغییر کرده بود که دوست داشتم به همه‌ی کسانی که این بالش را در سفرهای هوایی با خود حمل می‌کنند، روش صحیح استفاده از آن را بگویم. با این حال، در برخی مواقع، به‌عنوان مثال هنگام غذا خوردن یا میل کردن نوشیدنی نمی‌توان از بالش گردنی به روش معکوس استفاده کرد.

هنگام خوابیدن در هواپیما، دیگران فکر می‌کنند که من روش صحیح استفاده از بالش گردنی سفری را نمی‌دانم،‌ با اینکه خواب آسوده‌ای دارم. این موضوع احتمالاً تا زمانی ادامه می‌یابد که اطلاعات مردم بیشتر شود و آن‌ها از بالش گردنی به شکلی استفاده کنند که بیشترین کارایی را دارد. من هنوز کسی را ندیده‌ام که از این روش استفاده کند، هرچند امیدوارم که یک روز این اتفاق بیفتد.

 

منبع : کجارو